Vaimse tervise füsioteraapia

Mis on vaimne tervis?

Vaimne tervis on üldise tervise lahutamatu osa, mis peegeldab tasakaalu inimese ja keskkonna vahel.

Maailma Terviseorganisatsioon kirjeldab vaimset tervist kui heaoluseisundit, milles inimene teostab oma võimeid, tuleb toime igapäevase elu pingetega, suudab töötada tootlikult ja tulemusrikkalt ning on võimeline andma oma panuse ühiskonna heaks. Vaimne tervis mõjutab inimese mõtlemist, käitumist ning tundeid. Samuti on see seoses stressiga toimetulekuga, teistest arusaamisega ja otsuste tegemisega.

Mida kujutab endast vaimse tervise füsioteraapia?

Vaimse tervise füsioteraapias õpetame läbi kehatöö- ja enesetunnetamise saavutama sisemist tasakaalu ja heaolutunnet. Vaimse tervise füsioteraapia hõlmab erinevaid tehnikaid – kehatajuharjutused, hingamisharjutused, mindfulnesstehnikad, lõdvestustehnikad, aktiivsed harjutused/treeningud jpm.


Vaimse tervise füsioteraapias kasutame vestlusel suurel määral motiveeriva intervjueerimise tehnikat, mis aitab patsiendil endal mõista ja sõnastada oma probleemi olemus ja teraapia eesmärgid ning koos terapeudiga leida sobivaimad teraapiameetodid. Teraapia ülesehitus on väga kliendikeskne, esimene kohtumine kulub enamasti kliendi raskuste mõistmiseks ning teraapiaeesmärkide seadmiseks, alates teisest kohtumisest on põhirõhk praktilistel harjutustel, kuid jääme alati kliendikeskseks ning vajadusel arutame ja kohandame lähenemist vastavalt kliendi hetkevajadustele.

Füsioteraapia sessioonidel keskendume me ennekõike praegusele ajahetkele ning sellele, kuidas reaalsete harjutuste ja tehnikatega saada tagasi sisemine tasakaal ja heaolutunne. 

Vaimse tervise füsioteraapiast saab abi, kui sul on:

  • Ärevus
  • Meeleoluhäired (sh. depressioon)
  • Kehatajuhäired
  • Keskendumisraskused
  • Sundmõtted